image-60

П’ятий Економічний Форум УКРАЇНА – КОРЕЯ

Оприлюднено Оприлюднено в news

28 липня 2017 відбувся V Економічний Форум – Україна – Корея, майданчиком для обговорення став Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Налагодження взаємодії між країнами, змінення економічного співробітництва, сприяння інвестиціям, обмін досвідом в аграрному секторі та співробітництво в секторі високих технологій – стали пріоритетними темами обговорення під час форуму. Крім того, предметом дискусії були спільні ідеї та проекти в різних сегментах економіки обох країн.

Вітальною промовою відкрив форум Степан Кубів – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку та торгівлі України, в ході якої зауважив

“Розвиток інновацій є одним із ключових пріоритетів Уряду.  Корея, як одна з найбільш розвинених та технологічних економік світу, може стати для України хорошим прикладом для наслідування, надійним партнером у втіленні інноваційних проектів. Включаючи інвестиції у поширення широкосмугового Інтернету в Україні”

Лі Янг Гу – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні – відзначив тісну взаємодію державних структур і спеціалістів-інноваторів України і наголосив на необхідності подальшого співробітництва.

Михайло Згуровський – Ректор Національного технічного  університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», академік НАН України – презентував експертне дослідження восьми сценаріїв економічного розвитку України в середньостроковій (до 2020 року) і довгостроковій (до 2030 року) перспективі, визначив драйвери розвитку економіки України, а також вірогідність реалізації цих сценаріїв.

Un-Chan Chung – колишній Прем’єр-міністр Республіки Корея – під час свого виступу зазначив: «Україна розташована в стратегічно важливому регіоні Євразії і має багаті природні ресурси. Республіка Корея вважається потенційним для України перспективним партнером з економічного співробітництва. Аналогічним чином Корея також є хорошим стратегічним партнером України в області інфраструктури, традиційної та альтернативної енергетики, фінансів, сільського господарства, будівництва, ІКТ та ін.», а також: «…Я хотів би підкреслити, що досвід Республіки Кореї в області швидкого економічного зростання, нерівності доходів і включення поняття «загальне зростання» також застосуємо до української економіки».

Впродовж форуму відбулося декілька панельних дискусій, і всі спікери зазначали важливість та актуальність тематик  для обох країн: зміцнення економічного співробітництва Кореї та України, торгово-економічного співробітництва та сприяння інвестиціям, в обговоренні взяли участь Степан Кубів (Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку та торгівлі України, UA), Михайло Згуровський (Ректор, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», академік НАН України), Mr. Lee Yang Goo (Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні),  Un-Chan Chung (колишній Прем’єр-міністр Республіки Корея), Dr. Joungho Park (Korea Institute for International Economic Policy, KR), та ін..

Співпраця в аграрному секторі, обмін досвідом та приклади успішного використання агрогенерування учасники дискусії були: Джон Шморгунов (Генеральний директор Agrogeneration), Ольга Трофімцева (Заступник міністра сільського господарства, UA), Dr. Dae Seob Lee (Director, Center for International Agricultural Partnership, Korea Rural Economic Institute, KR), Prof. Kyungryang Kim (Kangwon National University, KR) та ін..

Сприяння міжнародному співробітництву в галузі ІКТ та підтримка міждержавних та багатокультурних стартапів між Республікою Корея та Україною, інноваційна екосистема «Sikorsky Challenge» та розвиток та Smart City. Такі питання розглянули: Jaewon Peter Chen (CEO, XnTree UK), Володимир Гнат (Генеральний директор Наукового парку «Київська Політехніка»), Андрій Бірюков (Виконавчий директор Hi-tech Office Ukraine, UA), Mr. Jaewon Peter Chen (CEO, XnTree UK).

Форум об’єднав представників законодавчої та виконавчої влади України, представників дипломатичного корпусу, а також ключових гравців та бізнесменів українського та корейського ринків.

В рамках заходу працювала локація StartUp рішень, де були продемонстровані проекти для аграрного бізнесу, медицини, альтернативних видів енергетики і безпеки електронних пристроїв тощо.

Організаторами заходу виступили Посольство Республіки Корея в Україні, ГС «ХайТекОфіс Україна» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

За підтримки: Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ), Торгово-промислової палати України (ТПП),  U.S.-Ukraine Business Council  (USUBC).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *