Logo ENG | UKR

Стаді-тур в рамках проекту «Технологічний Пакт Розвиток жінок у STEM-компаніях»

Громадська Спілка ГС «ХАЙ-ТЕК ОФІС УКРАЇНА» взяла участь у стаді-турі в рамках проекту «Технологічний Пакт Розвиток жінок у STEM-компаніях» організованого Громадською Спілкою «СТЕМ-КОАЛІЦІЯ» за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні до Королівства Нідерландів.

В рамках поїздки ми дізналися про:

–  Технологічний пакт, Нідерланди – ініціативу, що було розповсюджено в інші країни світу, в тому числі, зі змінами, в Україну;

–  Роботу Міністерств Нідерландів – освіти та культури, економічного розвитку та клімату- над впровадженням Технологічного пакту в усі галузі економіки та по всіх территоріях , розвитком людського потенціалу та покращенням STEM (science, technology, engineering, mathematics) освіти

–  Про різноманітні громадські ініціативи, що займаються просуванням жінок в STEM, включаючи VHTO (girls in STEM);

–  Асоціацію Університетів та Центри експертизи, в яких компанії з університетами працюють спільно над інноваціями

Дізнатись про впровадження Технологічного Пакту в Нідерландах стало неоціненним досвідом, задля впровадження якісних та корисних змін для розвитку України. Европейський уряд приділяє багато уваги технологічному розвитку економіки та суспільства. З точки зору европейських колег майже 70% професій потребуватиме STEM навичок  у майбутньому. Країни відчуватимуть нестачу кадрів у STEM галузях. Це повністю співпадає з тезами «Цифрового порядку денного України 2020» який зараз впроваджується спільними зусиллями Уряду та бізнесу і став своєрідним Технологічним Пактом для України на цей час.

Нідерланди входять до 20-ти кращих економік світу. В Нідерландах в часи кризи було зроблено ставку на 9 секторів економіки, які і почали розвивати: сільське господарство, креативне індустрії, хімічна промисловість, енергетика, хай-тек, рослинництво, медико-біологічні науки і охорона здоров’я, логістика і водний менеджмент. Саме в цих галузях було запроваджене партнерство уряду-університетів-компанії та створення державно-приватних партнерства. І саме такий підхід  передбачає «Концепція розвитку цифрової економіки та суспільства до 2020» прийнята Урядом України. На засіданні Координаційної Ради створено 16 робочих груп за цільовими галузями економіки та пріоритетними напрямками руху.

Основні цілі Технологічного Пакту – вибір технологічної сфери на ранніх етапах, навчання технологічних фахівців і відкриття нових технологічних вакансій. Також в цих секторах розробляється  Стратегія розвитку людського потенціалу, саме для кращої стратегічної співпраці бізнесу та освіти. Ще один важливий напрямок діяльності уряду – розвиток  підприємництва та підприємницькі здібностей.  Для досягнення мети в профтехзакладах було створено центри інноваційних навичок, а в вузах – центри експертизи,  зараз їх 100 по всій Голландії, де 30-50 компанйі працюють спільно з університетами, а студенти вже з першого курсу можуть долучитись до цікавих  проектів. Такий детально продуманий і системний підхід – приклад для наслідування.

Технологічний Пакт, який підтримують три Міністерства, муніципалітети, компанії і університети Сьогодні Пакт підтримує 60 компаній, і розроблено регіональні і міські плани щодо виконання Пакту.  СТЕМ коаліція Нідерландів активний участник всіх ініціатив. Кожного року організація спільно з міністерствами проводить моніторинг виконання Пакту.  Ідею Технологічного Пакту Нідерландів вже перейняли у Данії, Естонії, країні Басків, а також – Україні. (Так, СТЕМ Коаліція України започаткувала Технологічний Пакт для жінок в STEM, з ідеєю пізніше – поширити дію Пакту на всю систему освіти як для жінок, так і чоловіків.)

Поїздка надихнула на розширення кола співпраці Хай-Тек Офісу та створення спільних проектів зі «СТЕМ-КОАЛІЦІЯ» України та їх партнерами.


Липень 19, 2018