Logo ENG | UKR

ФОРУМ Digital Ukraine: цифрова стратегія розвитку

du5a0441

11 липня 2017 року відбувся Digital Ukraine Forum, який виступив майданчиком для спільної праці над цифровими перетвореннями у країні між органами влади, бізнесом і громадськими об’єднаннями.

«Цифрові технології» є основою добробуту України. Це світ, де створюються нові можливості, сфера, що визначає суть трансформацій у країні, – для кращого життя, роботи, творчості, навчання, відпочинку дорослих та дітей в Україні та в усьому світі.
Були названі основні теми обговорення і пріоритетні галузі для впровадження цифрових трансформацій:

  • цифровізація державного сектору;
  • цифрові інфраструктури, подолання цифрової нерівності;
  • CashLessEconomy, смарт-контракти, смарт-валюти.

Відкрив Форум Степан КУБІВ – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку та торгівлі України, і відзначив: «Україна входить до ТОП-20 країн світу за обсягами експорту ІТ-продукції. Звісно, маємо понад 100 тисяч українських ІТ-фахівців та більш як 5 тисяч ІТ-компаній». Але цього недостатньо, тому що «темп розвитку треба прискорювати, і то невідкладно». Щоб здійснити зміни на краще, «треба подолати наявний розрив між владою – наукою – та бізнесом. Світова практика підтверджує, що замовником наукових розробок завжди виступає бізнес. Тому наука повинна працювати в унісон з промисловістю. А влада продовжить створювати сприятливе правове поле. Сьогодні Уряд зробив акцент на три блоки питань: законодавство, інвестиційно-інноваційна політика та великі інвестиційні проекти». Для вирішення цих завдань працює багато структур для започаткування комплексних інноваційних проектів, в тому числі щодо мобільного Інтернету. Степан Кубів завершив свій виступ так: «…важливим є нещодавнє рішення Уряду про схвалення прозорих умов для запровадження в Україні зв’язку покоління 4G. Україна сьогодні має усі складові для успішної цифрової трансформації та розбудови цифрової економіки».
Учасників і гостей Форуму привітали Дмитро ШИМКІВ – Заступник Голови Адміністрації Президента України, Олександр ДАНЧЕНКО – Народний депутат України, Голова комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Петро ЧЕРНИШОВ – Президент Київстар. Було зазначено, що впровадженню цифрових технологій і, зокрема, 4G, заважає дуже застаріла нормативна база. Дмитро ШИМКІВ зупинився на трьох питаннях, які найбільш потребують цифровізації: безпека, доступність, інновації в майбутнє. Чи є у нас персонал, щоб обслуговувати ці сфери? Де ми сьогодні знайдемо спеціалістів потрібного рівня? Ці питання потребують термінового рішення.  
Лі Янг ГУ – Надзвичайний і повноважний посол республіки Корея в Україні – відзначив тісну взаємодію державних структур і спеціалістів-інноваторів України і наголосив на необхідності подальшого співробітництва.
Петро ЧЕРНИШОВ – Президент Київстар – виразив надію на те, що всі оператори мобільного зв язку складуть здорову конкуренцію один одному і вже стрімко розвивають цифрові технології.
У відеозверненні до учасників форуму Депутат Європейського парламенту Міхал БОНІ, зокрема, відзначив: «Я хочу чітко заявити, що Україна – одна з найбільш успішних європейських країн у цифровій сфері, і у вас є значні досягнення у цифрових рішеннях».
Впродовж Форуму відбулося декілька панельних дискусій, і всі спікери зазначали важливість якісного інтернет-покриття, збільшення скорості Інтернету, впровадження в Україні технологій, які вже освоєні іншими країнами. Кожна панельна дискусія завершувалася відповідями на питання з залу.
Серед учасників Форуму були Олександр РИЖЕНКО – Голова Державного агентства з питань електронного урядування України, Олександр ЖИВОТОВСЬКИЙ – Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, а також представники дипломатичних місій. У роботі Форуму і фаховому обговоренні всього спектру питань, які пов’язані з цифровою трансформацією України, взяли участь представники законодавчої і виконавчої влади, представники бізнесу та експертного середовища, а також громадськість.
Організатор ФОРУМУ:   

  • ГС Hi Tech Office Ukraine.

За підтримки:

  • Міністерства економічного розвитку та торгівлі України;
  • Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку;
  • Державного агентства з питань електронного урядування України;
  • Офісу реформ Кабінету Міністрів України;
  • Державної інноваційної фінансово-кредитної установи.

Інноваційний партнер ФОРУМУ: компанія «КИЇВСТАР».
В рамках заходу працювала локація для виступів і демо-зони, де були продемонстровані стартап-проекти для аграрного бізнесу, медицини, для альтернативних видів енергетики і безпеки електронних пристроїв, а також проекти у форматі віртуальної реальності, один з яких дає можливість здійснити онлайн-мандрівку по Чорнобилю, і інформаційна система для безпеки вашого автомобіля, і ще багато чого цікавого.

Загальний висновок заходу, який може мотивувати спеціалістів на інновації і відкриття, – те, що цифрові технології терміново потребують впровадження в ті сфери життя, які можна перевести на новий рівень, тим самим прискорити пошук інформації і посилити її захист. Розпочато реальний діалог бізнесу і влади і, що головне, є розробка конкретного плану дій,а його подальше впровадження буде координувати ГС Hi Tech Office.


Липень 12, 2017