Ми  працюємо над цим уже зараз!

Експерти інноваційного ринку та Хай-Тек офіс Україна працюють над рядом важливих  цифрових проектів.

Як відомо, в рамках суспільного документу «Цифровий порядок денний України 2020», який було розроблено фахівцями Хай-Тек офісу Україна та групою експертів компаній - світових та вітчизняних лідерів високотехнологічного ринку за сприяння та підтримки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку та Адміністрації Президента України  було визначено ряд важливих напрямків цифрових перетворень, серед яких:

  1. Подолання цифрової нерівності

В сучасному світі технологія широкосмугового доступу до мережі Інтернет стала не просто засобом передачі даних, а й значним чинником забезпечення сприятливих умов для розвитку державного управління, економіки, науки, освіти та культури. Наша спільна мета полягає в тому, щоб усі громадяни України без обмежень технічного, організаційного та географічного характеру могли скористатися перевагами «цифрового» світу.

Для реалізації цього амбітного проекту при Хай-Тек офіс Україна, створена проектна група, основним завданням якої є розробка на базі існуючої волоконо-оптичної інфраструктури деяких державних компаній спільно з провідними та локальними провайдерами послуг зв’язку реалізувати проект «Широкосмугового доступу в інтернет».

  1. Смарт-сіті, міська смарт-інфраструктура 

З метою практичного впровадження та реалізації проектів з цифрової трансформації господарської та управлінської інфраструктури міст України, які є сьогодні одним з пріоритетних напрямків діяльності місцевих громад України, Хай-Тек офіс Україна спільно із  рядом міст започаткував проект «DigitalCities–DigitalUkraine». Проект передбачає, в рамках меморандумів що підписує Хай Тек Офіс з містами України, створення спільних підходів та уніфікованих рішень для українських міст щодо ефективного і системного впровадження проектів та технологій Smart City.

  1. Громадська безпека та захист

Життя людини та її безпека, охорона правопорядку та громадського спокою — це пріоритетні завдання сучасної України. Створення Системи 112 в Україні - є єдиним шляхом приєднання до спільного цифрового простору з громадської безпеки країн ЄС. Система 112 дозволить поширити доступ до екстрених служб населення країни, підвищити рівень громадської безпеки в середині країни, покращити ефективність управління екстреними службами та зменшить негативні наслідки екстрених та надзвичайних ситуацій. Нещодавно до складу робочої групи яка працює над впровадженням цієї системи в Україні, долучено фахівців Хай-Тек офіс Україна.

  1. Цифровізація соціальної сфери 

Цифровізація соціальної сфери повинна бути зосереджена на поліпшенні якості інфраструктури соціального забезпечення, якості соціальних послуг, організації прозорості та адресності соціальної допомоги, та скорочення відповідних витрат. На даний момент в Україні існує 15 емітентів 357 різних пільг. Але, практично відсутній обмін інформацією між ними. Немає чіткого контролю з боку держави про надані пільги. Саме для вирішення цієї проблеми Хай-Тек Офіс Україна спільно з компанією Master Сard та Державною інноваційною фінансово-кредитною установою працюють над створенням «Єдиного центру обробки нефінансових послуг», діяльність якого буде спрямована не лише на обробку соціальних трансакцій, але й надасть можливість обробляти трансакції багатьох існуючих комерційні бонусних систем і систем лояльності та створювати ефективні коаліційні системи лояльності.

  1. Електронні платежі та розрахунки

Розвиток безготівкових платежів, платіжної інфраструктури та зниження попиту на готівку є одним з важливих питань для зменшення обігу готівки в економіці, саме тому ми працюємо над проектом «Cashless economy», і зокрема над Проектом Закону України «Про надання платіжних послуг постачальником платіжних послуг (щодо інституційного удосконалення фінансового ринку України для адаптації законодавства України до законодавства Європейського Співтовариства)». Цей Закон регулюватиме надання платіжних послуг постачальником платіжних послуг на фінансовому ринку України з ведення платіжних рахунків, здійснення платежів, емісії, забезпечення обігу та погашення електронних грошей.

 

Перетворення — це завжди виклик, це праця та віра в одну спільну мету. Долучайтеся до спільної роботи в рамках зазначених ініціатив і проектних груп.